2022 m. sausio 30 d., sekmadienis

Kalėdinio miestelio statybos

Ikimokyklinio ugdymo „Žiogelių“ grupė vaikai (4 m.) 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Nijolė Skukauskienė ir Edita Miškūnienė

Tikslas – iš konditerinių namelio sienų patiems surinkti ir pastatyti namelius, juos dekoruoti ir pasipuošus grupę, laukti gražiausių metų švenčių – Kalėdų.

Priemonės: sausainiai – namelio sienų dalys, kiaušinių baltymai, cukraus pudra, citrinos rūgštelė, maistiniai dažai, apelsinai, pabarstukai, indai (dubenėliai, šaukštai), rankinis plaktuvas, 2 elektriniai plaktuvai, konditeriniai švirkštai, dantų krapštukai. 

 Prieš pradedant „statybas“ Toma visiems priminė:

        Taigi, rankų dar neplovėme!

Į tris dubenis, vaikai mušė kiaušinius, atskyrė baltymus nuo trynių. Cukraus pudrą sėmė šaukštais, skaičiavo kiek šaukštų įbėrė, o su šaukšteliu bėrė citrinos rūgštelę. Žinoma, prieš dedant šiuos produktus juos paragavo, įsitykino ir įvardino, kad cukraus pudra saldi, o citrinos rūgštelė – rūgšti. Surinkdami plaktuvo detales, jas lygino. Pasitardamos, išsakydamos savo nuomonę, mergaitės greitai išsprendė technines kliūtis ir plaktuvai buvo paruošti darbui. Taigi, iškilo hipotezė –  su elektriniu ar rankiniu plaktuvu bus greičiau išplakti baltymai su cukrumi?

-          Aš, aš pirmas išplaksiu, – pareiškė Markas.

Vaikai patys įsitikino, kad elektriniu plaktuvu baltymus greičiau ir lengviau išplakti.

– Elektrinis greičiau sukasi, – nustatė Ada.

– Man jau ranka skauda, – pasiskundė Markas, plakęs baltymus rankiniu plaktuvu.

Nuliūdusiam ir pavargusiam plakti baltymus, Markui draugai pasiūlė pagalbą – elektrinį plaktuvą.

Renkant ir puošiant konditerinius namelius,  vaikai susidūrė ne tik su technologijomis ir praktiniu jų panaudojimu, bet ir veiksmų projektavimu, surenkant konditerinį švirkštą, bei rūšiuojant skirtingas namo sienas. Vaikai aiškinosi, kodėl namo sienos skirtingos, kur jas statyti ir sutvirtinti, kad namas būtų tvirtas. O kur dar meniniai gebėjimai ir estetinis suvokimas. Juk svarbu kaip ir kokiomis priemonėmis bus papuoštas namas.

Visus darbus lydėjo gera nuotaika, geranoriškas pareigų pasiskirstymas, bendradarbiavimas, kruopštumas ir atsakingumas juos atliekant ir žinoma, džiaugsmas savo atliktu darbu.